Florbal Svitavy (https://www.florbal-svitavy.cz/)

Rozhovor s Anetou Niklovou o letní přípravě žen

Sezóna 2021/2022 je již definitivně minulostí a náš tým žen se připravuje na novou sezónu, ve které by svitavské florbalistky chtěly navázat na slibné výsledky z posledních ročníků.

Nová florbalová sezóna 2022/2023 klepe na dveře. Pro svitavské ženy sezóna odstartuje již o víkendu Pohárem Českého florbalu, ve kterém si družstvo odbude svou premiéru.

Ženy s intenzivní letní přípravou začaly na začátku června a na její průběh jsme se zeptali vítězky týmového kanadského bodování Anety Niklové.

Jak jsi spokojená s letní přípravou?

Na letní přípravu se podle mého názoru netěší snad nikdo. Pro lidi hrající týmový sport je „pouhé“ běhání po ovále bez možnosti si nahrát a následně zakončit poněkud nudná záležitost. A to věčné vedro a odpor vzduchu? Na to přes sezónu na palubovkách hal nejsme zvyklé. Takže to chce zatnout zuby a nějak ty zhruba 3 měsíce vydržet. :D

Ale abych nebyla jen kritická… je fajn, že se můžeme i přes léto, kdy většina tráví čas po dovolených, různých letních akcí nebo po brigádách, společně s holkami sejít. I když účast není kdoví jaká, většinou je čas, který spolu na tréninku strávíme nedostačující. Proto se pokračuje na teambuildingovou limču na otevřené zahrádky. ;)

Jak probíhá vaše letní příprava?

Po krátké posezónní pauze jsme s holkami naběhly do tvrdého režimu. Dva běžecké tréninky na ovále, které doplňoval trénink v posilovně. Od začátku srpna se tréninky z běžeckého oválu přesunou do haly Šapito, kam se už těší celý náš tým. Na začátku září nás jako zakončení letní přípravy čeká soustředění, které proběhne ve Svitavách. Na soustředění se k nám přidá ženský tým z Dačic, který s námi bude sdílet několik tréninků.

Nastaly ve vaší letní přípravě nějaké změny od minulých let nebo se nic nezměnilo? Popřípadě, co se změnilo?

Ano, změny nastaly. V minulých letech jsme taktéž chodily na trénink 3x týdně, tréninky však nebyly jasně rozděleny podle jejich náplně, nýbrž obsahovaly všechno dohromady – od posilování po vytrvalostní běh v lese. Přechod do haly na tréninky s hokejkou však nastával zhruba ve stejnou dobu.

Jaké máte s týmem cíle do nadcházející sezóny?

Pevně věřím, že s týmem sdílíme podobné cíle, proto můžu mluvit za všechny. V první plně odehrané sezóně v ženské kategorii jsme si nevedly vůbec špatně. Proto bychom rády navázaly tam, kde jsme skončily. Za uplynulý rok jsme stihly už spoustu týmů poznat, takže vstup do sezóny by měl být o to lehčí – už to pro nás nebude taková neznámá.

Letní příprava je hlavně o vybudování fyzické kondice, kterou jsme, musím přiznat, párkrát v sezóně při turnajích postrádaly. Troufám si říct, že i kvůli tomu jsme ztratily několik zápasů. Víme, na co se zaměřit, takže doufám, že se to promítne i v následující sezóně a bude alespoň tak úspěšná, jako ta předešlá.