Florbal Svitavy (https://www.florbal-svitavy.cz/)

Ženy postupují do dalšího kola poháru

Další florbalová sezóna se pomalu rozjíždí a jako první do ní naskočily naše ženy. Zúčastnily se prvního kola poháru, které se odehrálo o uplynulém víkendu v Brně a podařilo se jim postoupit dále.

Jako nováčka první ligy žen je nečekala vůbec lehká skupina, protože se postupně utkaly s extraligovými celky Židenic a Olomouce, prvoligovým Hradcem Králové a druholigovým týmem Wizards z Prahy.

První soupeřky byly holky z Židenic, které svitavské florbalistky potkaly na poháru také loni, kdy od nich dostaly výprask 16:0. Letošní měření sil dopadlo daleko lépe a výsledek 7:2 pro extraligové Židenice byl pro nás příjemným překvapením.

Ve druhém zápase Svitavačky čekal tým z Prahy, který hrál loni stejnou soutěž jako naše ženy. Tento zápas byl o dobývání soupeřovi brány, což se nakonec povedlo a skóre se zastavilo na stavu 6:0 pro Svitavy.

Druhý den začaly holky zápasem proti Hradci Králové, se kterým se budou potkávat i v letošní sezóně. Tento zápas byl velice vyrovnaný a naše ženy dlouho tahaly za delší provaz, ale bohužel nedokázaly ubránit soupeřovu hru v šesti a smolným gólem v samotném závěru zápasu přišly o druhou výhru. Zápas skončil výsledkem 2:2.

V posledním zápase na holky čekal, podle průběžných výsledků, největší oříšek jejich skupiny a tím byly extraligové ženy Olomouce. Cílem bylo soustředit všechny síly do obrany, aby holky udržely postupové třetí místo ve skupině hned za extraligovými týmy. To se nakonec podařilo a Svitavačky dokázaly Olomouc zastavit na skóre 5:0. Tento zápas byl okořeněný tím, že za Olomouc nastoupila svitavská odchovankyně Valentýna Zerzánová, která se dokázala během své krátké kariéry probojovat i do reprezentace juniorek.

Brněnská skupina tedy dopadla tak, že Olomouc a Židenice postupují přímo do osmifinále poháru a na naše florbalistky, které skončily na třetím místě bude čekat další kolo. Střetnou se na domácí půdě s týmem Aligators Šitbořice, který hraje taktéž první ligu. Termín utkání bude ještě upřesněn. Na čtvrtém místě skončil Hradec Králové a zajistil si také postup do dalšího kola. Pražačky vyšly na prázdno a pohárová soutěž pro ně skončila.

Pohár holkám ukázal, že letní dřina na oválu nebyla zbytečná a pokud všechny plní, co mají, tak můžeme potrápit i silnější soupeře. Ženský tým doplnily také nové posily, a to všem svitavským příznivcům jistě dobře známá, Verča Bekeová, která se po pauze k florbalu vrací. Dále přišly sestry Minářovy, kdy Klára hrála za extraligovou Bohemku v Praze a Kristýna první ligu v Dačicích. A poslední posilou je brankářka Monika Rubešová z Jablonného nad Orlicí, který hraje druhou ligu, ale Moňa má zkušenosti z hostování ve vyšších soutěžích. Holkám přejeme, ať se jim u nás líbí :)