Florbal Svitavy (https://www.florbal-svitavy.cz/)

Změny ve vedení FBK

Před startem nové sezóny došlo hned k několika změnám ve vedení našeho florbalového oddílu. Změnil se předseda a sekretář, nově má oddíl také manažerskou pozici.

René Hnát zastával pozici předsedy oddílu hned dvakrát. Poprvé to bylo v období 1998-2004. V letech 2005-2016 dělal předsedu David Komůrka, aby se Renda Hnát do čela oddílu v roce 2017 vrátil a byl podruhé jeho předsedou až do léta letošního roku.

Renda sice jako člen výkonného výboru ve vedení oddílu zůstává, nicméně na pozici předsedy jej nově nahrazuje Lukáš Brýdl. Stávající sekretářku oddílu Zuzanu Hnátovou pak nahrazuje dlouholetý člen FbK Filip Lamař. Rendovi i Zuzce Hnátovým patří obrovské poděkování za odvedenou práci.

Výkonný výbor je aktuálně sedmitičlenný ve složení Ondřej Botoš, Lukáš Brýdl, Patrik Hnát, René Hnát, Luboš Jirčík, Lubomír Kocourek a Vít Sauer. Lukáš Brýdl je zároveň také jako člen VV zástupcem oddílu v zastřešující organizaci TJ Svitavy.

Novou manažerskou pozici v rámci florbalového oddílu zastává Lucie Prokešová, která pro Florbal Svitavy začíná pracovat na poloviční úvazek a její rolí je zajistit chod a další rozvoj oddílu. Oddíl si od Lucky slibuje výraznou pomoc především s koordinací a vzděláváním trenérů, s nábory, s komunikací s rodiči nebo sponzory a dalšími činnostmi, bez kterých by oddíl nemohl dobře fungovat. Absolutní prioritou je rozšíření oddílové členské základny a následný sportovní růst klubu.

I díky Lucčině aktivitě se příznivci florbalu mohou hned na začátku sezóny těšit na výjimečnou událost. Na státní svátek ve středu 28. září se od 17 hodin odehraje ve svitavské hale Na Střelnici utkání Extraligy žen mezi FBS Olomouc a PSN Tatran Střešovice. Toto utkání má znovu zviditelnit florbal ve Svitavách a má tak podpořit nábor nových členů, který probíhá v průběhu celého září.